Na wygodnych warunkach - od samego początku

Szybko i wygodnie Szybko i wygodnie
Minimum formalności Minimum formalności
Prosto do Twojego domu Prosto do Twojego domu
Na dowolny cel Na dowolny cel
bocian

To prostsze niż myślisz

Ustalasz kwotę pożyczki Ustalasz kwotę pożyczki
Składasz wniosek i czekasz na decyzję Składasz wniosek i czekasz na decyzję
Umawiasz się z doradcą na spotkanie Umawiasz się z doradcą na spotkanie
Podpisujesz umowę i odbierasz gotówkę Podpisujesz umowę i odbierasz gotówkę

To nas wyróżnia

Wygodna kontrola spłaty
Wygodna kontrola spłaty
Z naszą pożyczką otrzymujesz dostęp do Panelu Klienta, z którego łatwo będziesz zarządzać spłatą pożyczki.
Domowe warunki
Domowe warunki
Dbamy o to, byś czuła lub czuł się komfortowoi bezpiecznie - dlatego nasi doradcy dostarczają Tobie pożyczkę prosto do domu. Bez wychodzenia z domu.
Indywidualne podejście
Indywidualne podejście
Naszą ofertę opracowaliśmy tak, by maksymalnie ułatwić proces składania wniosku o pożyczkę. Decyzje o przyznaniu pożyczki rozpatrujemy indywidualnie.

Niezwykła pożyczka

Pożyczka z Bocianem to przemyślane produkty uszyte na miarę Twoich potrzeb, wygodny i szybki system składania wniosku, komfortowe warunki podpisania umowy i dogodne terminy spłaty - za naszą pożyczką na raty kryje się więcej korzyści niż myślisz.
Powyższe wyliczenia mają charakter orientacyjny i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie mogą być także uznane za ofertę lub zaproszenie do zawarcia umowy pożyczki. Ostateczna możliwość udzielenia pożyczki jest zależna od indywidualnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy (weryfikacja BIK). Powyższe wyliczenia maja charakter orientacyjny i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie mogą być także uznane za ofertę lub zaproszenie do zawarcia jakiejkolwiek umowy. Ostateczna możliwość zawarcia umowy leasingu konsumenckiego zwrotnego zależy od posiadania ruchomości, która może być przedmiotem umowy sprzedaży do umowy leasingu konsumenckiego zwrotnego i chęci jej sprzedaży.

Już od kilkunastu złotych tygodniowo możesz zadbać o różne aspekty Twojego życia - by stało się łatwiejsze, bez dodatkowych zmartwień!

Prawnik dla domu

Prawnik dla domu

Zrób porządek z prawnymi kwestiami dotyczącymi Twojego życia prawnego i podatkowego dzięki profesjonalnym poradom prawnym.
Usługa Prawnik dla domu oferowany jest przez AVAILO Sp. z o.o.
Zakres usługi szczegółowo opisany jest w Regulaminie świadczenia Usługi dostępu do pomocy prawnej (Prawnik dla domu).
Ubezpieczenie Bezpieczny Dom

Ubezpieczenie Bezpieczny Dom

Ubezpieczenie Bezpieczny Dom to profesjonalna ochrona i szybka pomoc nawet w najtrudniejszych sytuacjach związanych z domem. Nie musisz już zastanawiać się, gdzie szukać pomocy poszczególnych specjalistów. Wystarczy jeden telefon.
Ubezpieczenie Bezpieczny Dom oferuje AXA
Zakres ubezpieczenia szczegółowo opisany jest w SWU/Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia Bezpieczny Dom.
Doradca Informatyczny

Doradca Informatyczny

Ekspresowe, fachowe i zdalne wsparcie doświadczonych informatyków, którzy wiedzą jak walczyć z komputerowym kryzysem.
Usługa Doradca Informatyczny oferowana jest przez BZ Group Sp. z o.o.
Zakres usług szczegółowo opisany jest w Regulaminie świadczenia Usługi dostępu do Doradcy Informatycznego.
Ubezpieczenie Opieka po Wypadku

Ubezpieczenie Opieka po Wypadku

Kompleksowa oferta zapewniająca profesjonalną ochronę i realną pomoc w szybszym powrocie do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku zakończonym hospitalizacją. Obejmuje ono zarówno wypłatę świadczeń, jak i organizację niezbędnej pomocy.
Ubezpieczenie Opieka po Wypadku oferuje AXA
Zakres tego ubezpieczenia szczegółowo opisany jest w SWU/Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia Opieka po Wypadku.
Ubezpieczenie Bezpieczne Zdrowie

Ubezpieczenie Bezpieczne Zdrowie

W przypadku zawału serca lub udaru mózgu, zakończonych hospitalizacją, każda pomoc jest potrzebna aby móc jak najszybciej powrócić do zdrowia i odzyskać sprawność. Ubezpieczenie obejmuje zarówno wypłatę świadczeń jak i organizację niezbędnej pomocy.
Ubezpieczenie oferowane jest przez AXA
Zakres tego ubezpieczenia szczegółowo opisany jest w SWU/Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia Bezpieczne Zdrowie.
Ubezpieczenie Na Wypadek

Ubezpieczenie Na Wypadek

Zapewnia kompleksową ochronę i realną pomoc w szybszym powrocie do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku. Obejmuje ono zarówno wypłatę świadczeń, jak i organizację niezbędnej pomocy.
Ubezpieczenie Na wypadek oferuje AXA
Zakres tego ubezpieczenia szczegółowo opisany jest w SWU/Szczególnych Warunkach Ubezpieczenia Na Wypadek.
Usługi Telemedyczne

Usługi Telemedyczne

JP Medica to zdalna przychodnia lekarska – w jednym miejscu znajdziesz specjalistów z wielu dziedzin medycyny i skonsultujesz swoje dolegliwości niezależnie od miejsca zamieszkania czy aktualnego pobytu, bez wychodzenia z domu i be z zbędnych dojazdów.
Ubezpieczenie oferowane jest przez JP Medica
Zakres tego ubezpieczenia szczegółowo opisany jest w Regulaminie Świadczenia Usług Telemedycznych.

Warto nam ZAUFAĆ

W pracy z klientami od początku do końca kierujemy się etyką opartą o Zasady Dobrych Praktyk ZPF oraz Statut organizacji Business Center Club.

Korzystając z pożyczki domowej masz pewność źródła - EVEREST FINANSE S.A. wpisana jest do Rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z oferty pożyczki?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być zawsze dobrze przemyślana. Przed podpisaniem umowy zastanów się, jaka kwota jest Tobie potrzebna oraz na jak wysokie raty Ciebie stać. Umowę, zanim podpiszesz, przeczytaj. 
Podpowiadamy, jak ominąć najczęstsze pułapki i czerpać maksymalne korzyści z wybranego instrumentu finansowego. Zacznijmy od regulacji prawnych.

Regulacje dotyczące pożyczki zawartej pomiędzy konsumentem a instytucją finansową zawarte są w przepisach polskiego prawa w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (tj.: Dz. U. z 2018 r. poz. 993, z późn. zm.). Umowa pożyczki jest jednym z rodzajów umowy o kredyt konsumencki. Ustawa o kredycie konsumenckim reguluje zasady zawierania umów o kredyt w rozumieniu przepisów prawa bankowego i umów o pożyczkę. Celem ustawy było wprowadzenie w polskim systemie prawnym reguł dotyczących funkcjonowania rynku finansowego, które zwiększyłyby ochronę osób fizycznych.
 
Ważne pojęcia związane z kredytem konsumenckim
Kredytodawca - regulacje prawne

Do udzielania kredytów uprawnione są tylko instytucje bankowe, które stosują przy tym przepisy Prawa bankowego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Pożyczek natomiast udzielają także firmy z sektora pozabankowego. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi kredytów konsumenckich udzielają obok banków instytucje pożyczkowe prowadzące działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki akcyjnej. Minimalny kapitał zakładowy powinien wynosić 200 000 zł. Po nowelizacji w 2017 r. przepisów ustawy o kredycie konsumenckim instytucja pożyczkowa musi zostać wpisana do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Adres strony internetowej, gdzie prowadzony jest rejestr KNF to www.knf.gov.pl.

Obowiązki informacyjne kredytodawcy

Przepisy prawa dokładnie regulują obowiązki informacyjne nałożone na kredytodawcę po to, by zmniejszyć ryzyko podjęcia przez konsumenta błędnych decyzji dotyczących umowy. Z tego powodu szczególny nacisk został położony na etap przed zawarciem umowy kredytu.

Prawo wymaga by każda reklama kredytu, czy pożyczki, która zawiera ofertę wskazywała wybrane parametry kredytu/pożyczki. Jednak te instrumenty finansowe są złożone i ich składniki różnią się w zależności od wybranej przez klienta oferty. Dlatego wprowadzony został reprezentatywny przykład. Przy określaniu reprezentatywnego przykładu należy określić warunki umowy o kredyt konsumencki, na których kredytodawca lub pośrednik kredytowy spodziewa się zawrzeć co najmniej dwie trzecie umów danego rodzaju przy uwzględnieniu przez te umowy średniego okresu kredytowania, całkowitej kwoty kredytu i częstotliwości występowania na rynku umów danego rodzaju.

Przede wszystkim musisz otrzymać formularz informacyjny, który zawiera komplet danych dotyczących umowy. Możesz go otrzymać na trwały nośnik. Poza tym kredytodawca bądź pośrednik kredytowy zobowiązany jest  do udzielenia wszystkich wyjaśnień dotyczących zapisów umowy oraz szczegółów dotyczących oferty.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umów pożyczek gotówkowych

Tych kilka wskazówek pomoże Ci uniknąć wielu problemów i przykrych niespodzianek w trakcie spłaty pożyczki. Niezależnie, czy podpisujesz umowę na pożyczkę online czy w oddziale, czy przy asyście doradcy u siebie w domu zwróć uwagę, na poniższe pułapki.
Opóźnienie, zwłoka w spłacie kredytu

Opóźnienia w spłacie rat kredytu mogą wynikać z róznych powodów. Bardzo ważne jest by ich unikać, bo mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Pierwsze z nich to naliczenie karnych odsetek. Warto mieć świadomość, ile wynoszą odsetki ustawowe za opóźnienie. Wartość ta zależy od wysokości stopy referencyjnej NBP. Od 7 kwietnia 2022 r. wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie wynosi maksymalnie 20%.

Przedterminowa spłata

Zgodnie z art. 48 ustawy o kredycie konsumenckim, konsument ma prawo w każdym czasie do spłaty całości lub części kredytu przed terminem określonym w umowie. Kredytodawca nie może uzależnić zgody na wcześniejszą spłatę pożyczki od braku informacji od konsumenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Ustawodawca zagwarantował konsumentowi bezwzględne prawo do przedterminowej spłaty kredytu w całości lub w części.

Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1000 zł na 35 tygodni:
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1000 zł, umowa zawierana na 35 tygodni: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 86,28%, całkowita kwota kredytu 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1230,60 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 230,60 zł (w tym: prowizja 70,50 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 35 zł, odsetki 65,10 zł), pierwsza rata tygodniowa 35,16 zł, kolejne raty tygodniowe po 35,16 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.06.2024.
 
Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 1500 zł na 44 tygodnie:
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 1500 zł, umowa zawierana na 44 tygodnie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 76,29%, całkowita kwota kredytu 1500 zł, całkowita kwota do zapłaty 1897,70 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 397,70 zł (w tym: prowizja 171,00 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 44 zł, odsetki 122,70 zł), pierwsza rata tygodniowa 43,11 zł, kolejne raty tygodniowe po 43,13 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.06.2024.
 
Reprezentatywny przykład dla pożyczki na kwotę 2000 zł na 44 tygodnie:
Reprezentatywny przykład dla pożyczki w wysokości 2000 zł, umowa zawierana na 44 tygodnie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 86,44%, całkowita kwota kredytu 2000 zł, całkowita kwota do zapłaty 2462,20 zł, oprocentowanie stałe 18,5%, całkowity koszt kredytu 462,20 zł (w tym: prowizja 237,00 zł, opłata przygotowawcza 50 zł, opłata za dostarczenie środków 10 zł, opłata za usługę terenowej obsługi 44 zł, odsetki 130,20 zł), pierwsza rata tygodniowa 70,30 zł, kolejne raty tygodniowe po 70,35 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.06.2024.

Minimalne RRSO dla pożyczek oferowanych przez Bocian Pożyczki wynosi 76,25%, maksymalne RRSO wynosi 86,62%.
Minimalny okres umowy wynosi 35 tygodni, maksymalny okres umowy wynosi 44 tygodnie.